کنترل کیفیت

بازرسی مواد و محصولات برای کسب اطمینان از سلامت محصول و صادر نمودن گواهی کیفیت از اهم وظایف واحد کنترل کیفیت کارخانه تولید پوشش لوله ماهشهر می باشد. واحد کنترل کیفیت وظیفه بازرسی در مراحل مختلف مطابق با معیارهای استاندارد و خواستۀ مشتریان را با کنترل های دقیق انجام می دهد.

فعالیتهای واحد کنترل کیفیت در پنج بخش اصلی است:

  1. آزمایشگاه
  2. داده پردازی (تالی)
  3. بازرسی در حین فرآیند تخلیه لوله خام
  4. بازرسی در حین فرآیند تولید
  5. بازرسی در حین فرآیند بارگیری

آزمایشگاه

این شرکت با در اختيار داشتن دانش فنی و زير ساختارهای مناسب، طيف وسيعی از انواع پوشش های داخلی و خارجی لوله و اتصالات را تولید می کند. شركت توليد پوشش لوله ماهشهر دارای آزمایشگاه مجهز و مدرنی می باشد که توانایی انجام آزمونهای مربوط به مواد اولیه و پوشش را براساس استانداردهای رایج بین المللی را دارد و با بهره گيری از تخصص و تجربه متخصصين خود بعنوان يكی از پيشگامان صنعت پوشش در خاورمیانه می باشد.

داده پردازی (تالی)

این شرکت با بهرمندی از نرم افزار جامع ثبت و رهگیری لوله، امکان ارائه گزارشات آماری مربوط به مشتریان را بصورت آنلاین و لحظه ای دارد.

بازرسی در حین فرآیند تخلیه

لوله های فولادی دریافتی از کارگاه کارفرما یا کارخانه لوله سازی عمدتاً بصورت خام بوده که بازرسین کنترل کیفیت در حین انبارش علاوه بر نظارت بر نحوه تخلیه و چیدمان، وضعیت ظاهری لوله ها را نیز بررسی می نمایند.

بازرسی در حین فرآیند تولید

الف) بازرسی خرک ورودی: در خرک ورودی بازرس کنترل کیفیت لوله های ورودی را از نظر عیب مکانیکی و تمیزی مجدداً بررسی نموده و همانند تخلیه لوله های معیوب را علامتگذاری کرده و در فرم NCR ثبت نماید. علاوه بر این بازرس باید تست های تعریف شده مانند دمای لوله، زبری سطح و تمیزی را مطابق با استانداردهای موجود انجام و نتایج را در فرم خرک ورودی ثبت کند.

ب) بازرس سالن: بازرس سالن علاوه بر سرپرستی واحد کنترل کیفیت در سالن وظیفه انجام تستهای پوشش را نیز بر عهده دارد و نتایج تستهای انجام گرفته را در فرم سالن ثبت می کند.

ج) بازرس خرک خروجی: بازرسین کنترل کیفیت در مرحله آخر وظیفه بررسی پوشش و تایید آن را مطابق با نیازمندی مشتری دارند.

بازرسی در حین فرآیند بارگیری

بازرسی های لازم توسط پرسنل کنترل کیفیت جهت اطمینان از نحوه صحیح انبارش، چيدمان، بارگيری و حمل و نقل لوله های عایق شده در محل كارخانه می باشد.

تضمین کیفیت

شرکت تولید پوشش لوله ماهشهر به عنوان یکی از پیشگامان استقرار و بهره مندی از نظام تضمین کیفیت، در راستای ارتقای مستمر کیفیت و دستیابی به اهداف استراتژیک، ترویج رویکرد کیفیت مدار در سطوح مختلف سازمان را در دستور کار قرار داشته و همواره در تلاش است تا با تولید و بهره مندی از دانش روز دنیا در صنعت پوشش لوله های فولادی به سمت سرآمدی سازمانی نیل کند.

SWITCH THE LANGUAGE
Text Widget
Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Vivamus quis neque vel quam fringilla feugiat. Suspendisse potenti. Proin eget ex nibh. Nullam convallis tristique pellentesque.
Cart